تبلیغات
شهید حسن تهرانی مقدم - زندگی نامه شهید حسن تهرانی مقدم
 
چهارشنبه 30 اسفند 1391 :: نویسنده : محمد سلطانی

برای دانلود نرم افزار زندگینامه این شهید بزرگوار بر روی لینک زیر کلیک نمایید:


http://s5.picofile.com/file/8106747476/New_Compressed_zipped_Folder.zip.html
زندگی‌نامه سردار شهید حسن تهرانی مقدم/ گاهشمار زندگی پدر موشكی ایران
25 خرداد 1391-11:07:58
منبع: پایداری- پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پیوند: برای توضیحات بیشتر اینجا كلیك كنید
فرستنده: دبیرسایت

برای نمایش كامل تصویر كلیك كنید

بچه محله سرچشمه، جوانكی لاغر اندام و سر به زیر با موهای فرفری كه مانند بسیاری از جوانان نسل انقلاب، پاسداری از نهضت را تكلیف خود دانست و به صف سپاهیان روح‌الله پیوست و سرباز فرمانده كل قوا شد.


بعد از شهادت علی (برادرش) در سوسنگرد كه از كودكی‌ انس زیادی با هم داشتند، عزمش بیش از پیش جزم شد و با نبوغ بی‌حدش،‌ كاری را شروع كرد كه از ساخت خمپاره 60 آغاز شد و تا موشك شهاب 3 رسید. جوانی كه در دانشگاه جنگ،‌ فارغ التحصیل شد؛ از صدام تا سران صهیونیستی و آمریكایی برای سرش جایزه گذاشتند و شد كابوس بی‌پایان لشكریان شیطان و امیر لشكریان خدا.

در این گزارش مروری كوتاه داریم بر مقاطع تاثیرگذار زندگی این دانشمند عزیز كه اقدامات جهادگرانه‌اش پایه‌گذار بسیاری از پیشرفتهایب فناورانه و بازدارنده گذشته و آینده شد.1- 6/8/1338


تولد در محله سرچشمه


در محله سرچشمه


در محله سرچشمه تهران متولد شد. پدرش محمود تهرانی مقدم به پیشه خیاطی مشغول بود.


2- 1345


اغاز تحصیلات


به علت شغل پدر (خیاطی) به محله شكوفه وسپس به محله بهارستان نقل مكان كرد و مدارس ابتدایی و دبیرستان را در همین مناطق گذراند.


3- 1348


ورود به مسجد زینب كبری(س)


در مسجد زینب كبرای سرچشمه زیر نظر آیت‌الله سید علی لواسانی امام جماعت و مدیر مسجد،‌ تعلیمات دینی و مقدمات آشنایی با اسلام را فرا گرفت و به همراه برادرانش در گروه سرود مسجد شروع به فعالیت كرد. این گروه سرود، هسته‌ اصلی گروه سرودی بود كه در روز 12 بهمن 57 در فرودگاه مهرآباد به اجرای برنامه پرداخت.


آیت‌الله لواسانی در این باره می‌گوید:«محل ما خیابان امیركبیر،‌ كوچه آمیز محمود وزیر است. آنجا یك مسجد و یك حوزه علمیه داریم و خانه ما هم كنار مسجد است. وقتی می‌رفتیم برای نماز، كارهای دیگری هم می‌كردیم. مثلا با نوجوانان كارمی‌كردیم و برایشان نامه داشتیم. یك گروه سرود هم درست كرده بودیم كه در روزهای انقلاب برای خودش بروبیایی داشت. مسجد پررونقی بود و بچه‌های خوبی در آن رفت و آمد می‌كردند. برخی كه نمی‌امدند، كسی را می فرستادم ومی‌گفتم بگویید آقای لواسانی كارتان دارد. به دنبالشان میرفتیم. الحمدالله آن نسل حالا سردار و سرتیپ ومتخصص شده‌اند و برای خودشان بروبیایی دارند خدارا شكر.


سه برادر بودند. محمد آقا كه خدا حفظشان كند الان هستند، حاج حسن آقا كه یگانه بودند و شهید علی، برادر اینها. مادر خوب و متدینی دارند. خداحفظشان كند. اینها رو اورد مسجد پیش ما. چقدر این جاج حسن آقا با اخلاص بود. ما با اینها مانوس بودیم و برایشان كلاس گذاشته بودیم وبرایشان احكام می گفتیم. جقدر بچه‌های خوبی بودند»


1356-4


قبولی در دانشگاه در مقطع فوق دیپلم


در رشته صنایع (برش قطعات صنعتی) در مقطع فوق دیپلم مدرسه عالی تكنیكیوم نفیسی پذیرفته شد.


5-1357


همراهی در مبارزات انقلابی


همزمان با اوج‌گیری فعالیت انقلابی تحت تاثیر برادرش محمد به صف انقلابیون پیوست. برادر بزرگترش احمد در این باره می گوید:«در روزهای منجر به پیروزی انقلاب به اتفاق دوستانش در فعالیت‌های زیرزمینی، نارنجك‌های دستی می‌‌ساخت كه با استفاده از سه راهی لوله آب تولید می‌شد. شب 22 بهمن در میدان امام حسین (فوزیه سابق) با پرتاب نارنجك دستی یك خودروی نظامی ارتش را مصادره و سرهنگ سوار بر خودرو را به اسارت درآورد» .6 – 1358


اخذ مهندسی صنایع


در مقطع لیسانس رشته مهندسی صنایع ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ مدرك مهندسی شد.


7- تیرماه 1359


عضویت در سپاه پاسدران


در اطلاعات منطقه 3 سپاه شمال مشغول به فعالیت شد وتا 31/7/59 در این سمت باقی ماند. در زمان شورش‌های قوی در نقاط مرزی كه مهم‌ترین آنها حوادث تجزیه‌طلبانه در كردستان بود و سپاه را در 15 ماه اول عمر خود متوجه ضرورت تقویت صبغه نظامی كرد. با این رویكرد تا شهریور 1359 كه در آستانه هجوم رژیم بعث عراق قرار گرفتیم، حداكثر توان رزمی سپاه تعداد معدودی گردان‌های رزمی بود كه با روش‌های چریكی وغیر كلاسیك، درگیر مبارزه با اشرار وضد انقلابیون مسلح در كردستان شدند. سنگین‌ترین سلاحی هم كه در اختیار سپاه بود، تعدادی خمپاره‌انداز و آرپی‌جی و تیربار بود در حالی كه همین وضعیت ضد انقلابیون در كردستان، مسلح به توپخانه هم بودند. شاید آمار كل سلاح‌های سپاه در آن مقطع از چند هزار تفنگ ژ3 و كلت و ده‌ها خمپاره‌انداز و آرپی‌جی تجاوز نمی‌كرد و این، همه موجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.


8- 1359


بعد از عملیات ثامن‌الائمه كه منجر به رفع محاصره آبادان شد‌، ازجمله غنائم به دست آمده از عراق یك آتشبار توپخانه 155 میلیمتری كشش بود كه از جانب دشمن در شمال ابادان بین دارخوین و پل مارد مستقر بود. این آتشبار توپخانه بلافاصله تعمیر و عملیاتی شد و در همان منطقه علیه دشمن به كار گرفته شد. سه ماه بعد در عملیات فتح بستان مجددا یك گردان توپخانه 130 میلیمتری و یك آتشبار 105 میلیمتری پرتغالی ارتش عراق از سوی رزمندگان تیپ 14 امام حسین (ع) اصفهان به غنیمت گرفته شد كه این گردان به دستور حسین خرازی (فرمانده تیپ) سازماندهی شده و در عملیات فتح‌المبین در پشتیبانی از گردان‌های مانوری بسیجی مبادرت به اجرای اتش كرد.


این دواتفاق مبدا شكل‌گیری توپخانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.


9-آذر 1360


مسئول تطبیق آتش خمپاره‌ای سپاه در قرارگاه كربلا در عملیات طریق‌القدس


حاج حسن بعد از عملیات ثامن‌الائمه متوجه ضعف اتش پشتیبانی خودی مستقر در خطوط مقدم جنگ شد،‌ مدت‌ها روی این موضوع فكر كرد و سرانجام در پاییز 1360 طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به صورت سنجیده و مدون تقدیم حسن باقری كرد. نامه را محسن رضایی(فرمانده وقت كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) امضا كرد وتحویل حسن باقری داد و حسن باقری آن را به حسن مقدم داد. حاج حسن نامه تایپ شده را خواند و دید طرح خودش درباره ساماندهی خمپاره‌اندازها به منظور پشتیبانی از نیروهای پیاده است. نامه خطاب به فرماندهان قرارگاه قدس، نصر، فجرو فتح سپاه در جبهه‌های جنوب بود: «برادر حسن مقدم به عنوان فرمانده پشتبیانی كننده آتش‌های خمپاره‌ای سپاه معرفی می‌شوند، لازم است با او همكاری كنید».


10-1361


تاسیس توپخانه سپاه


روایت شهید «عملیات فتح‌المبین تمام شد. من در سپاه شوش وقتی گزارش را به آقا رشید می‌دادم، دیدم آقا رشید باخنده می‌گوید«مقدم برو توپخانه سپاه را سازماندهی كن. برو سراغ توپخانه». گفتم آقا رشید ما داریم خمپاره را سازماندهی می‌كنیم. در عملیات فتح‌المبین (اگر اشتباه نكنم)148 قبضه انواع توپ‌های روسی به غنیمت سپاه درآمده بود. آن موقع سپاه 9 تیپ داشت. قرار شد برویم آن توپ‌ها را بیاوریم و سازماندهی كنیم. شهید بزرگوار حسن شفیع‌زاده اولین نفری بودكه رفتم دنبالش. بعد از عملیات فتح‌المبین از تیپ‌المهدی شوش آوردمش پیش خودم و آقای محمد آقایی كه از مسئولین توپخانه سپاه بودند، به انضمام شهید ناهیدی. این بچه‌های نخبه باهوش را جمع كردیم و توپخانه سپاه راتشكیل دادیم».


11-1361


راه‌اندازی مركز تحقیقات فنی توپخانه در اهواز


روایت شهید: «در آن زمان توپ‌های غنیمیتی ما 156 قبضه بود كه همه آنها در دشت عباس و چناله به غنیمت گرفته شده‌بودند. ما برادران ارتشی را برای آموزش این توپ‌ها دعوت كردیم كه یك تیم از توپخانه‌ ارتش برای ما اعزام شد و وقتی توپ‌ها را دیدند گفتند این توپ‌ها روسی هستند و آموزشی ك ما دیده‌ایم توپ‌های آمریكایی بوده و كاربرد این توپ‌ها را نمی‌دانیم. ما می‌خواستیم از این توپ‌ها در عملیات بیت‌المقدس استفاده كنیم ولی هیچ آموزشی ندیده بودیم. توپ‌های زیادی با مهمات خوبی داشتیم ولی برای ما كارامد نبودند. برادر بهمن چیره دست به دلیل تخصصی كه داشتند توپ‌ها را راه‌اندازی كردند و مركز تعمیر و نگهداری توپخانه راه‌اندازی شد و توپ‌ها راهی عملیات شدند. دومین نفری كه به یاری ما شتافت،‌ شهید ناهیدی بود كه آموزش‌های لازم را خیلی با حوصله برای استفاده از وسایل غنیمت گرفته شده مثل ترتیل‌های فلزی،‌ دوربین‌های پاكدو و تجهیزات نشانه‌روی به ما دادند».


12-1361


آغاز زندگی مشترك


پدرش محمود تهرانی مقدم در همین سال از دنیا رفت و حسن با وجود مشغله فراوان در جنگ با اصرار خانواده زندگی مشترك را آغاز كرد.


13- آبان 1362


راه‌اندازی فرماندهی موشك سپاه


روایت سردار زهدی:«ابان سال 1362 به برادر حسن تهرانی مقدم كه صاحب ایده‌های بزرگی در این زمینه بود،‌ ماموریت راه‌اندازی و سازماندهی «فرماندهی موشكی زمین به زمین سپاه» محول گردید ».


14- بهمن 1362


شلیك توپ به سمت بصره


حضرت امام (ره) با مقابله به مثل حملات موشكی عراق موافقت كردند. ما در آن زمان فاقد سامانه موشكی بودیم و فقط با توپخانه می‌توانستیم مقابله به مثل كنیم. در جلسه‌ای كه سردار مقدم به عنوان فرمانده توپخانه سپاه حضور داشتنتد،‌ قرار شد شهر بصره را با توپ‌های 130 میلیمتری كه حداكثر برد آنها 28 تا 30 كیلومتر بود مورد حمله توپخانه‌ای قرار بدهیم.


15- اسفند 1363


شلیك اولین موشك به سمت عراق


در تاریخ 21/12/1363 اولین موشك ایران به كركوك شلیك شد. دومین موشك هم در بامداد 23/12/1364 به بانك 18 طبقه رافدین بغداد اصابت كردو موشك بعدی در باشگاه افسران ارتش عراق در بغداد فرود آمد و حدود 200 نفر از فرماندهان عراقی را به هلاكت رساند.


روایت سردار زهدی: «وقتی كه بنا شد اولین موشك را خود برادران سپاه به سمت بغداد شلیك كنند، با هم به كرمانشاه رفتیم. مقدمات كار فراهم شد و باشگاه افسران بغداد را هدف گرفتیم. مرحوم شهید مقدم پیشنهاد كرد اول دعای توسل بخوانیم و بعد از دعا به زبان فارسی با خدا صحبت كرد و گفت: «خدایا ما نمی‌خواهیم مردم عراق را بكشیم. ما می‌خواهیم نظامیان را از بین ببریم كه هم ما و هم عراقی‌ها را می‌كشند. خدایا این موشك را باشگاه افسران بزن». موشك شلیك شد و همه پای رادیو نشستیم. پس از چند دقیقه رادیو بی‌بی‌سی اعلام كرد یك موشك باشگاه افسران بغداد را منهدم كرده و تعداد زیادی از افراد حاضر در آن كشته شده‌اند. من پیشانی شهید مقدم را بوسیدم و گفتم این به هدف خوردن موشك نتیجه اخلاص و پاكی تو بود».


16-شهریور 1364


انتصاب به عنوان فرمانده موشكی نیروی هوایی سپاه


پس از صدور فرمان تاریخ امام (ره) مبنی بر تشكیل نیروهای سه گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال 1364 به سمت فرماندهی موشكی نیروی هوایی سپاه منصوب شد.


روایت محسن رضایی: «جنگ شهرها كه آغاز شد صدام به شدت شهرهای ما را با موشك و بمباران هوایی مورد حمله قرار می‌داد و فشار خیلی زیادی روی ما می‌آمد. من یك روز برادر محسن رفیق دوست را كه مسئول لجستیك سپاه بود خواستم و گفتم ما چاره‌ای نداریم جز اینكه جواب موشك‌ها را با موشك بدهیم، لذا ایشان را فرستادیم سوریه و لیبی و در آخر جنگ هم كره شمالی.


بعد دیدم باید ساماندهی موشك‌ها را خودمان انجام دهیم. بعد از مشورت با برادران رشید، صفوی و شمخانی به این نتیجه رسیدم كه فرد مناسب برای این كار حسن تهرانی است. ایشان را فراخواندیم و گفتیم توپخانه را بسپار به شفیع‌زاده و خودت با تیمی از دوستانت یگان موشكی را تشكیل دهید. ایشان كمی به من نگاه كرد و چیزی نگفت. بعدها برادر جعفری مسئول زرهی سپاه به من گفت در سوریه كه بودیم حسن به من گفت: برادر محسن از من خواسته تیپ موشكی تشكیل بدهم. توپخانه را می‌شد كاری كرده ولی موشك‌های خیلی پیچیده‌اند. به هر حال باید با توكل این كار را انجام دهیم».


17-1365


تلاش برای استقلال در صنعت موشكی


از 20 مرداد 1365 تا 10 دی 1365 بعد از عملیات والفجر 8 و قبل از كربلای 4، لیبیایی‌ها در همكاری موشكی كارشكنی كردند و ما توان جواب دادن نداشتیم. ما در 20 مرداد 65 پالایشگاه نفتی الدوره عراق را زدیم. در این مقطع پنج موشك زدیم ولی به دلیل كارشكنی لیبیایی‌ها 35 روز توان پاسخ نداشتیم. لیبیایی‌ها 38 ایراد روی سكو قطعات گذاشته بودند. بعضی از قطعات همزمان با مذاكراتی از كره شمالی وارد شد.


روایت محسن رضایی: «قذافی فكر كرده بود با دادن تعدادی موشك می‌تواند دل مارا به دست بیاورد و امام بعد از گذشت چند سال از انقلاب به او اجازه ملاقات می‌دهد كه به ایران بیاید، بنابراین چندین موشك به همراه لانچر پرتاب و تعدادی كارشناس را به ایران فرستاد. همین كه ما مشغول كار با آنها شدیم، شنیدیم كه پادگانی كه برایشان در نظر گرفته‌ایم را ترك كرده‌اند و به همراه قطعاتی از موشك‌ها به سفارت لیبی رفته‌اند، به طوری كه نمی‌توان از موشك‌ها استفاده كرد. حسن و تیمش ظرف دو ماه این موشك‌ها را عملیاتی كردند و به محض اینكه عراق موشك زد، ما هتل الرشید را كه محل تجمع دیپلمات‌ها بود زدیم».


18- مرداد 1367


شركت در عملیات مرصاد


به روایت سردار نامی: «در بحبوحه عملیات مرصاد دیدیم سردار مقدم به عنوان یك خدمه پای یك خمپاره 120 در حال شلیك به سمت دشمن و منافقین است. سردار مقدم یعنی كسی كه به عنوان فرمانده موشكی در حال انجام وظیفه بود وقتی ضرورت را احساس می‌كند می‌آید به عنوان یك خدمه 120 به مقابله با دشمن».


19-1366


به روایت سردار نامی: «همزمان با انجام عملیات‌های مقابله به مثل موشكی و با پیگیری‌هایی كه خود سردار مقدم داشتند در اواخر جنگ به یك سامانه موشكی و راكت ساخت داخل دست پیدا كردیم به نام راكت نازعات، كه بردش بین 80 تا 120 كیلومتر است و با تلاش‌هایی كه انجام داده‌بودند به 150 كیلومتر رسیده‌بود. از دلایل طراحی و ساخت این سامانه، كمك در كنار موشك اسكاد بود كه بتواند با یك نواخت تیر بالا قدرت مقابله با جنگ شهرها را داشته باشد. موشك اسكاد، موشك گران قیمتی است و به لحاظ آماده‌سازی و كم و كیف پرتاب برای اهداف خاص استفاده می‌شود. ما بعضا اهدافی داشتیم با ابعاد گسترده‌كه حتما نیاز به دقت یا قدرت انفجار زیاد داشت منتها تنها سامانه‌ای كه داشتیم همین اسكاد بود و لذا از همان مقطع همزمان با فعالیت تحقیقاتی جهت ساخت موشك‌های اسكاد ساخت سامانه‌های ارزان قیمت و دارای قدرت مانور بالاتر نیز آغاز شد، تا بتوانیم بعضی از اهدافی را كه ارزش واهمیت چندانی ندارد با آن سامانه مورد اصابت قرار بدهیم. همانجا تلاش و پیگیری برای ساخت و تولید موشك نازعات در اولین قدم طرح‌ریزی شد و در دستور كار قرار گرفت كه ما در پایان جنگ یعنی اواخر سال 66 موفق شدیم به این سامانه دست پیدا بكنیم».


20- 1377


موفقیت در ساخت شهاب 3


روایت سردار «عباس خانی ارامنی» جانشین فرمانده توپخانه و موشكی نیروی زمینی سپاه، «درست است كه وزارت دفاع به عنوان واحد پشتبیانی كننده نیروهای مسلح در بحث ساخت موشك «شهاب 3» وارد می‌شود، اما عمده كارهای تحقیقاتی‌اش را شهید مقدم انجام داده بود. این شهید عزیز عقیده داشت، نباید چیزی را دیگران بسازند و بعد آن را به ما بدهند. به عبارت دیگر می‌گفت اگر نیروهای مسلح ما درك كردند بنابر نوع تهدید به چه ابزاری برای مقابله نیاز دارند، باید برای تولید آن گام بردارند. زیرا متخصصان داخلی كشورمان ازتوانمندی و قدرت عمل بسیار بالایی برخوردار هستند».


21-1381


ساماندهی صعود بزرگ به قله دماوند


روایت سردار «یدالله مكاری» مسئول هیات كوهنوردی سپاه: «كاری كه سردار حسن مقدم انجام داد، كاری بس دشوار و بزرگ بود ولی از آنجا كه قربه الی الله بود و همراه باتوكل و نشات گرفته از نام ائمه و یاری گرفتن از آنها بود،‌باموفقیت به انجام رسید صعود به قله دماوند بدون شك برای اولین و آخرین بار بود كه اجرا شد. در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از چهارده یال كوه دماوند با نا م چهارده معسوم با شركت 5000 كوهنورد از سراسر رده‌های سپاه انجام شد كه از 5000 نفر، 4137 نفر آنان موفق به صعود بر بام ایران یعنی قله دماوند شدند و حدیث كسا را انجا قرائت كردند».


22-1384


جانشین نیروی هوایی سپاه


در تاریخ 1/7/1384 به عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروهای هوایی سپاه پاسداران منصوب شد.


23-اذر 1385


رئیس سازمان جهاد خودكفایی سپاه


در ت25/9/1385 به عنوان مشاور فرمانده كل سپاه در امور موشكی و رئیس سازمان خودكفایی سپاه انتخاب شد.


24-22/8/90


شهادت


در پادگان امیرالمومنین (ع) و در حال آماده‌سازی آزمایش موشكی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یارانش شهید احمد كاظمی، حسن شفیع زاده، حسن غازی،‌غلامرضا یزدانی ، علیرضا ناهیدی، مصطفی تقی‌خواه و ... پیوست


برای دانلود نرم افزار زندگینامه این شهید بزرگوار بر روی لینک زیر کلیک نمایید:


http://s5.picofile.com/file/8106747476/New_Compressed_zipped_Folder.zip.html

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 23 مرداد 1397 08:29 قبل از ظهر

Truly many of helpful knowledge!
buy viagra thailand viagra pharmacy levitra buy online viagra uk how to get prescription viagra where can i buy the cheapest viagra viagra in pharmacy buy viagra next day delivery pharmacy prices for viagra buy viagra cheaply buy cheap viagra online with prescription
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:06 قبل از ظهر

Incredible a lot of good info!
compare prices cialis uk cialis alternative cialis online cialis 20mg preis cf cialis 5 mg buy opinioni cialis generico side effects for cialis generic cialis 20mg uk brand cialis nl cialis 20mg preis cf
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:24 بعد از ظهر

Whoa a lot of good material.
cialis patent expiration cialis super kamagra rx cialis para comprar tadalafilo click now buy cialis brand click here cialis daily uk when can i take another cialis 5 mg cialis coupon printable what is cialis cialis 20mg prix en pharmacie
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:16 قبل از ظهر
Hello, this weekend is good for me, because this occasion i am reading this enormous educational paragraph here at my residence.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 08:37 قبل از ظهر
Write more, thats all I have to say. Literally,
it seems as though you relied on the video to make your point.
You definitely know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be
giving us something enlightening to read?
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 08:53 بعد از ظهر

Regards. I appreciate it.
online buy viagra sildenafil buy online can you buy viagra without a prescription buy viagra in china buy women viagra buy generic viagra australia cheap generic sildenafil want to buy viagra where to buy generic viagra online how to buy viagra online without
شنبه 18 فروردین 1397 10:03 بعد از ظهر

Valuable info. Cheers.
we recommend cialis info cialis taglich cialis 05 cialis tadalafil cialis manufacturer coupon 5 mg cialis pharmacie en ligne get cheap cialis cialis herbs dose size of cialis canadian discount cialis
جمعه 13 مرداد 1396 06:10 قبل از ظهر
What's up, all is going sound here and ofcourse
every one is sharing information, that's genuinely
excellent, keep up writing.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 02:25 قبل از ظهر
Hi there, I discovered your web site by means of Google at the same time as searching for a comparable matter,
your site came up, it seems good. I've bookmarked it in my google bookmarks.

Hi there, just become aware of your weblog via
Google, and found that it's really informative. I'm going to watch out
for brussels. I'll be grateful should you proceed this in future.
A lot of other folks can be benefited out of your writing.

Cheers!
یکشنبه 8 مرداد 1396 11:50 بعد از ظهر
Remarkable things here. I am very happy to peer your article.

Thank you a lot and I'm taking a look forward
to contact you. Will you please drop me a e-mail?
جمعه 6 مرداد 1396 11:38 بعد از ظهر
These are really fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some fastidious points here. Any way keep up wrinting.
جمعه 6 مرداد 1396 08:42 بعد از ظهر
Thanks for one's marvelous posting! I definitely enjoyed reading it,
you are a great author. I will remember to bookmark your blog and
will come back down the road. I want to encourage yourself to continue your great writing, have a nice day!
یکشنبه 11 تیر 1396 10:00 قبل از ظهر
My brother recommended I might like this blog. He
was entirely right. This submit actually made my day. You
cann't imagine simply how so much time I had spent for this info!
Thanks!
یکشنبه 4 تیر 1396 09:09 قبل از ظهر
Just what I was searching for, appreciate it for posting.
شنبه 3 تیر 1396 03:35 بعد از ظهر
Thanks for finally talking about >شهید حسن تهرانی مقدم - زندگی نامه شهید حسن
تهرانی مقدم <Loved it!
چهارشنبه 24 خرداد 1396 08:11 بعد از ظهر
Amazing blog! Is your theme custom made or did
you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.

Please let me know where you got your theme. With thanks
دوشنبه 22 خرداد 1396 11:08 قبل از ظهر
I do accept as true with all the ideas you have presented to your post.
They're very convincing and will definitely work.
Nonetheless, the posts are very short for novices.
May just you please prolong them a little from next time?
Thanks for the post.
جمعه 12 خرداد 1396 12:00 بعد از ظهر
Very good article! We are linking to this great content on our
site. Keep up the great writing.
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 08:43 قبل از ظهر
Amazing blog! Do you have any hints for aspiring writers?
I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost
on everything. Would you suggest starting with
a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many options out there
that I'm completely overwhelmed .. Any suggestions? Cheers!
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 03:39 قبل از ظهر
Hi friends, nice post and good urging commented at this place,
I am in fact enjoying by these.
شنبه 30 اردیبهشت 1396 02:36 قبل از ظهر
Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to and
you're just too magnificent. I really like what you have acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it.
You make it entertaining and you still care for to keep
it wise. I cant wait to read much more from
you. This is actually a great web site.
جمعه 22 اردیبهشت 1396 06:22 بعد از ظهر
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
I'll be sure to bookmark it and return to read more of your useful information.
Thanks for the post. I will definitely comeback.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 08:14 قبل از ظهر
Hi my friend! I wish to say that this post is awesome, great written and
include approximately all important infos. I'd like to look more posts like this.
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 09:34 قبل از ظهر
I simply could not leave your site before suggesting that I
actually loved the standard info an individual provide to your guests?
Is going to be again incessantly in order to inspect new posts
شنبه 2 اردیبهشت 1396 12:12 قبل از ظهر
Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be ok. I'm absolutely enjoying your blog and look
forward to new updates.
سه شنبه 22 فروردین 1396 08:54 قبل از ظهر
Hi, Neat post. There's an issue together with your site in internet explorer, might
check this? IE still is the marketplace leader and a big component to other folks will leave out your excellent writing because of this problem.
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:21 بعد از ظهر
Good day very nice blog!! Guy .. Beautiful ..
Amazing .. I'll bookmark your website and take the feeds also?
I am glad to find so many helpful information right here within the submit, we want work out more techniques in this regard,
thank you for sharing. . . . . .
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:22 بعد از ظهر
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I've truly enjoyed surfing around your blog posts.
After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 08:07 قبل از ظهر
انشا.. دوباره مردم به خودشون بیان و به جای چشم و هم چشمی به فکر کشورشون بیفتن.
شهید بزرگوار کمکمون کن تا غافل نمونیم
دوشنبه 23 دی 1392 08:32 بعد از ظهر
ب نام خدا
سلام ب روح پاک شهیدان و انسانهای خوب
من شهید تهرانی مقدم رو از قبل اصلا نمیشناختم ، یک روز قبل از وقوع حادثه ای که منجر ب فوت ایشون شد بنده خواب ایشون رو دیدم ک توی حیاطمون دفن شده و روحشون روبروی قبرشون ایستاده و ب شدت با لبخند گریه میکنه ! وقتی ب قبر نگاه کردم دیدم ک اشک چشمان عکس روی قبر ، قبر رو خیس کرده ....
فرداش ک اخبار رو دیدم ب قدری گریه کردم ک من کجاو این خواب شهید ناشناس کجا...
برای شادی روح شهیدان صلوات ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
شهید حسن تهرانی مقدم
دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا
درباره وبلاگ

کسانی را که در راه خدا کشته شده‏ اند مرده مپندار، بلکه زنده ‏اند و نزد پروردگارشان به ایشان روزی می‏دهند.
از فضیلتی که خدا نصیبشان کرده است شادمانند و به آنها که در پی شان هستند و هنوز به آنها نپیوسته‏اند بشارت می‏دهند که بیمی بر آنها نیست و اندوهگین نشوند.
سوره آل عمران ؛ آبات ۱۶۹ -مدیر وبلاگ : محمد سلطانی
نویسندگان
نظرسنجی
سطح مطالب و محیط سایت چگونه است؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
ابزار تلگرام